Pohádkový březen 2019

27.02.2019 17:22

Ahojky,

Už se pomalu blíží konec února a tak přidáváme info k březnu:
●Již 8.3. nás čeká debata s naším panem biskupem v Náchodě na faře, kam jste všichni srdečně zváni :D

●V rámci Mimořádného misijního měsíce října dostal každý vikariát za úkol, vymyslet a zhotovit nějaký dobročinný projekt, kterým pomůže lidem v okolí, udělat pro někoho něco dobrého, co bude mít smysl a následně se bude prezentovat na diecézním setkání v HK (13.4.). Z několika návrhů jsme na víkendovce ve Rtyni odhlasovali ,,Březnové čtení matkám s dětmi" aneb ,,Pohádkový březen". Co to je?
Jedná se o projekt, kdy budeme v březnu číst různé pohádky dětem z Domova sv. Anny -> Azylák pro matky s dětmi v Náchodě, naučíme je třeba nějaká říkadla, zahrajeme si s nimi hru (např. Kolo, kolo mlýnský). Zkrátka to bude 45 minutový program, kde budeme prvních 10 min dětem číst, pak si s nima něco zahrajeme (20 min) a pak jim zase něco (už se vymýšlí co) přečteme - pokud to půjde. Mají to být děti 3-11 let (pokud nás bude dost, tak si je můžeme rozdělit 3-7/8-11), někteří třebas s ADHD, či jinýma věcima, ale pokud se jim budeme skutečně věnovat, tak to společně zvládneme a jejich maminky si budou moct odpočinout.
Celkem jsme domluvili osm večerů - každé březnové úterý a čtvrtek od 19:00.

Proto bychom Vás chtěli poprosit o pomoc. Níže naleznete tabulku, kam se můžete zapsat "o službu". Čím víc nás bude, tím spíš se to všechno povede. I když třeba na vikariátní akce nechodíte, neznáte nás, i tak se klidně zapište. Tohle je věc která má smysl :)
My za to nebudeme mít nic, kromě obrovské dávky zkušeností a dobrého pocitu, že nejsme slepí k potřebným v našem okolí. Myslím, že tohle opravdu bude záležitost, na kterou budeme vzpomínat do konce života.

Pojďme do toho! Věříme, že to společně zvládneme!
Káťa, Michal, Anežka a Jirka+

https://docs.google.com/spreadsheets/u/1/d/1tr2wlMtMZyd0FQkRgNRD5N-LNwDBWhZqciT0scP_Pgo/edit?fbclid=IwAR184t7KuOvt8pxMYGpes7Mze3KisG02Oxkxamq_vjFVkTzBWgzvb1IwNTM#gid=0

PS. Jsou tam kolonky pro šest lidí, ale pokud se nás tam sejde více, budeme jenom rádi :)

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí